Жълтата подводница с 4 решаващи изстрела срещу Севиля

Виляреал записа впечатляваща победа - 4:0 над Севиля на "Естадио де ла Серамика" в интересен мач от предпоследния кръг на Ла Лига.

В 34-тата минута Виляреал се възползваха от грешка в защитата на гостите и Карлос Бака засече с глава центриране на Даниел Парехо от корнер. Севиля пък могат да съжаляват, тъй като пропуснаха няколко доста добри ситуации през тази първа част. След почивката обаче Виляреал заслужено стигна до нови попадения.

В 47-ата минута Бака отбеляза втория си гол, след като бе изведен сам срещу вратаря - от Морено. Пет минути след това Диего Карлос получи втори жълт картон за нарушение срещу Йереми и остави отбора си с човек по-малко в доста труден момент.

В 66-ата минута  Жерард Морено направи резултата класически, а  Карлос Бака оформи своя хеттри в 79-ата минута.

Така "Жълтата подводница" ще остане до самия край в битката с Реал Сосиедад и Бетис за Лига Европа. Хората на Уанй Емери имат възможност дори за Шампионската лига, в случай че победят Манчестър Юнайтед във финала на Лига Европа през този сезон.