Барса и Атлетико зарадваха Реал с реми (видео)

Барселона и Атлетико Мадрид завършиха 0:0 в дербито от 35-ия кръг на Ла Лига. Равенството облагодетелства в най-голяма степен отбора на Реал Мадрид, който може да излезе на първо място, ако победи Севиля в предстоящия мач.

Атлетико остава начело със 77 точки, с две повече от Барса. Реал е трети със 74, а Севиля, който в неделя гостува на белите, четвърти със 70.

Тома Лемар отправи много опасен удар в 3-ата минута, но Марк-Андре тер Стеген се намеси и спаси. Луис Суарес стреля от пряк свободен удар в 10-ата минута, но вратарят на Барселона бе на мястото си и улови топката.

През първата част "дюшекчиите" играха по-добре и пропуснаха три отлични шанса да открият. С важни намеси се отличи Марк-Андре тер Стеген, който спря Корея, Йоренте и Караско.

След паузата каталунците вдигнаха темпото, но гол на Араухо беше отменен заради засада, а опитите на Меси да се разпише завършиха без успех.