Атлетико взе своето срещу Елче (видео)

Атлетико Мадрид се наложи над Елче с 1:0 като гост в мач от 34-ия кръг на Ла Лига.

Маркос Йоренте стана автор на единственото попадение в двубоя. То падна в 23-ата минута, когато Яник Ферейра Караско проби отляво и подаде много добре към намиращия се до точката за изпълнение на дузпа Маркос Йоренте, а той стреля и след рикошет - кълбото попадна във вратата за 0:1.

Атлетико продължиха да доминират на терена, но в края намалиха темпото. Героят за тима Йоренте обаче предизвика и дузпа в полза на домакините в самия край. Фидел обаче уцели греда при изпълнението на наказателния удар и тимът на Диего Симеоне оцеля.

Така Атлетико остава на върха в класирането с вече 76 точки. Реал Мадрид и Барселона са с по 71, като тепърва ще изиграят срещите си от кръга, а Севиля е на четвърта позиция със 70 точки, като също е с мач по-малко от Атлетико към момента. Елче заема 18-о място с 30 точки.