Атлетико Мадрид с грешна стъпка в Ла Лига

Атлетик Билбао победи Атлетико Мадрид с 2:1 в отложен мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига! Домакините поведоха още в началото на мача. В 8-ата минута на двубоя Алехандро Беренгер се възползва от чудесно центриране. Той стреля с глава, топката се удари в земята и влезе с гредата.

Натискът на "дюшекчиите" се увеличи през второто полувреме, но Маркос Йоренте изпусна добър шанс. Играчите на Диего Симеоне все пак изравниха чрез Стефан Савич (77), който се възползва от центриране на Яник Ферейра Караско от корнер. Атлетико продължи да атакува, но не успя да вкара втори гол, а в края след изпълнение на корнер Иниго Мартинес (86) се освободи и прониза вратаря Ян Облак за крайното 2:1.

Атлетико остава на върха, за момента. Тимът има 73 точки, две повече от втория Реал Мадрид и третия Барселона. Каталунците обаче са с мач по-малко и ако го вземат ще откраднат и лидерството на Атлетико. Плътно зад тях е Севиля със 70 точки.