Атлетико Мадрид разкости Ейбар и е пак на върха в Ла Лига (видео)

Атлетико Мадрид помете с 5:0 Ейбар в мач от 33-ия кръг ва  Ла Лига. Анхел Кореа и Маркос Йоренте вкараха по два гола, а Яник Ферейра Караско добави още един. Успехът е първи за тима на Диего Симеоне след две поредни издънки.

Първата част бе сравнително скучна, но малко преди почивката Анхел Корея в рамките на две минути, между 42-ата и 44-ата, реализира две попадения и улесни значително днешната задача на "дюшекчиите". Четири минути след началото на второто полувреме Караско се озова очи в очи с вратаря на гостите и го преодоля за 3:0.

В 53-ата минута Кореа намери прекрасно Маркос Йоренте в наказателното поле. С изстрел в долния лъв ъгъл той увеличи преднината на Атлети на 4:0.

В 68-ата минута Йоренте оформи крайния резултат с второто си попадение в срещата. Той получи топката от Караско в наказателното поле, отлично овладя топката и без колебание я насочи във вратата.

Атлетико събра актив от 70 точки и води с четири пред втория Реал и с пет пред третия Барселона.