Барса се справи с Билбао и грабна Купата на Краля (видео)

Барселона се наложи над Атлетик Билбао с 4:0 и по този начин спечели Купата на Краля. Каталунците бяха по-добри, но така и не стигнаха до гол през първата част. Още в 7-ата минута Френки де Йонг бе близо до попадение, но нацели греда. Последваха още пропуски, но в крайна сметка логичното се случи след почивката.

След час игра Антоан Гризман даде аванс на своя тим, разписвайки се след асистенция на Де Йонг. Последният пък покачи на 2:0 само три минути по-късно. Той бе точен с глава, а този път подаването бе на Алба.

Последваха два бързи гола на голямата звезда на Барса - Лионел Меси (68', 72'), а и при тези ситуации най-дейни бяха Де Йонг и Алба, които направиха асистенции. Малко преди края Меси изведе Гризман зад защитата на Атлетик, а той преодоля вратаря и прати топката във вратата. Попадението обаче беше отменено заради засада след намеса на ВАР.

Така Барселона се поздрави с успеха в Севиля и грабна трофея.