Реал загря за Ливърпул с успех над Ейбар (видео)

Реал Мадрид загря с победа за тежката серия, която го очаква следващата седмица. Тимът на Зинедин Зидан спечели с 2:0 домакинството си на Ейбар от Ла Лига и напомпа самочувствие преди двата сблъсъка с Ливърпул от Шампионска лига и в голямото дерби с Барселона. Трите мача ще се изиграят в рамките на 8 дни.

В 21-ата минута Марко Асенсио изпълни хубаво пряк свободен удар, но прати топката в гредата.

В 41-ата минута Асенсио все пак успя да се разпише в двубой с изстрел от границата на наказателното поле, който не остави никакви шансове на вратаря на гостите. В 73-ата минута Винисиус асистира на Бензема, който с глава отблизо оформи крайното 2:0.

Любопитно е да се отбележи, че футболистите на Зинедин Зидан реализираха още три попадения, но те бяха правилно отмененизаради засади.

Реал измести Барселона и се доближи на 3 точки от лидера Атлетико (Мадрид), но е и с мач повече от съперниците си. Ейбар пък не успя да вземе важни точки в борбата за оцеляване.