Морено герой за Виляреал срещу Гранада (видео)

Виляреал спечели трета поредна победа в испанското футболно първенство, след като надви с 3:0 Гранада като гост. Така "жълтата подводница" се изкачи на пето място, но изостава с девет точки от последната квота за Шампионската лига за есента.

Жерар Морено бе над всички днес, като той не само че заби хеттрик, но удари и греда.

Два от головете му дойдоха от дузпи. Първата бе в 9-ата минута. Тогава той се разписа от бялата точка след игра с ръка на Виктор Диас. Положението беше прегледано и от ВАР, но в крайна сметка дузпата бе факт.

След още девет минути Жерард Морено направи 2:0. В началото на второто полувреме нападателят стреля в гредата, а в 61-вата покачи на 3:0 след нова точно изпълнена дузпа. Домакините също успяха да спечелят наказателен удар, като това стана десетина минути преди края на мача, но Молина не уцели вратата и остави отбора си без почетно попадение.

Така Морено вече има 16 попадения на сметката си, като с повече са само Карим Бензема, Луис Суарес и Лионел Меси.