Барса се развихри срещу Сосиедад и остана близо до лидера Атлетико

Барселона продължи силната си серия в Ла Лига и постигна нов категоричен успех. Каталунците се наложиха с 6:1 над Реал Сосиедад при гостуването си в Сан Себастиан. Въпреки че мачът противопостави втория с петия в таблицата, каталунците доминираха напълно.

В 37-ата минута Дембеле получи топката на близка дистанция, но Ремиро спаси. При добавката на Гризман обаче вратарят нямаше как да реагира.

Две минути преди почивката Барселона наклони сериозно везните в своя полза, отбелязвайки втори гол в мача. Този път точен бе американският национал Сержиньо Дест, който направи 2:0 и даде комфортна преднина на своите. Това бе дебютен гол за защитника в Ла Лига.

През втората част каталунците се развихриха. В 53-ата минута, Жорди Алба отигра в наказателното поле, а Сержиньо Дест зесече топката, за да я прати в средата на мрежата, правейки резултата класически.

Малко по-късно Бускетс елегантно намери Меси в наказателното поле, а Лео технично направи резултата 4:0 в полза на каталунците.

След това гол на Дембеле беше отменен заради засада, но защитата на Реал Сосиедад действаше толкова неориентирано, че положенията следваха едно след друго. В 71-ата минута Дембеле отново изскочи на добра позиция и този път попадението му бе редовно.

Почетният гол за баските вкара Андер Баренечея в 77-ата минута. Малко преди края на мача обаче Меси вкара още един гол, за да оформи крайния резултат.

Победата е шеста поредна за Барселона, а тимът няма загуба в 16 срещи в първенството. Успехът позволи на тима на Роналд Куман да остане само на четири точки зад лидера Атлетико Мадрид.