Облак донесе още един слънчев ден за Атлетико (видео)

Атлетико Мадрид записа трудна, но важна победа над гостуващия Алавес - 1:0 в мач от 28-ия кръг кръг на Ла Лига.

Любопитен момент в мача бе в 13-ата минута, когато топката срещна ръката на играча на Алавес - Едгар Мендес в единоборство във въздуха, но след консултация с ВАР дузпа не беше отсъдена.  Като цяло столичани имаха доста положения през първото полувреме, но без късмет.

Единственото попадение вкара Луис Суарес в 54-ата минута. Уругваецът вкара с летящ плонж, засичайки страхотно центриране на Трипиър отдясно. Оказа се, че за Суарес този гол е под №500 в неговата кариера.

Малко по-късно Пачеко спаси отбора си, след като отрази удар на Йоренте, а центрирането отново бе на Трипиър.

Пет минути преди края реферът отсъди дузпа в полза на Алавес, но Ян Облак се отчете с добра реакция и спаси удара от бялата точка на Хоселу. 11-метровият наказателен удар бе отсъден след проверка с ВАР заради удар с ръка на Стефан Савич срещу Луис Риоха.

Така Атлетико успя да се поздрави с победата. Столичният тим вече има 66 точки на върха в Ла Лига. Алавес е 19-ти с 23 пункта.