Валенсия се справи със съперника на Манчестър Юнайтед в ЛЕ

Валенсия победи с 2:1 Гранада в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Още в 4-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Даниел Вас с технично изпълнение порази целта. В 66-ата минута Алекс Бланко удвои преднината на Валенсия, след като получи отличен извеждащ пас от Гонсало Гедеш.

Силите на гостите все пак стигнаха за почетен гол в 90-ата минута, чийто автор бе Роберто Солдадо. Ветеранът бе точен след хубава асистенция на резервата Хорхе Молина.

Съперникът на Манчестър Юнайтед на 1/4-финалите в Лига Европа Гранада не успя като цяло да се противопостави по-сериозно на съперника си и записа 12-ото си поражение този сезон. Андалусийци заемат осмо място в класирането с 36 точки. Валенсия пък е на 12-а позиция с 33 точки, като за "прилепите" това бе осма победа от началото на сезона в Ла Лига.