Атлетико Мадрид с много важна победа над Билбао (видео)

Лидерът в класирането на Ла Лига Атлетико Мадрид увеличи на шест точки преднината си пред втория Барселона след победа с 2:1 над Атлетик Билбао в отложен мач от 18-ия кръг в Ла Лига. "Дюшекчиите" се оказаха в ролята на догонващи в 21-вата минута, когато Икер Муниаин завърши точно подаване на Иняки Уилямс.

"Дюшекчиите" стигнаха до изравнителен гол в добавеното време на първата част. Тома Льомар проби отляво и центрира в наказателното поле. Маркос Йоренте изпревари противников защитник и с глава прати топката във вратата.

6 минути след подновяването на играта Луис Суарес си спечели дузпа и сам я реализира за 2:1, а до края Атлетико удържа резултата непроменен. Уругвайският голмайстор вече има 18 гола от началото на сезона в Ла Лига, с които е донесъл 15 т. на своя тим.

В класирането Атлетико води с 62 т. пред Барселона с 56 и Реал Мадрид с 54.