Атлетико изпусна победата над Реал Мадирд (видео)

Атлетико Мадрид изпусна да победи Реал Мадрид в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига. Двубоят завърши при резултат 1: 1.

Атлетико успя да открие резултата в 15-ата минута на мача, когато Луис Суарес нахлу в наказателното поле след подаване на Маркос Йоренте, след което спокойно прати топката в далечния ъгъл покрай Тибо Куртуа.

Като цяло играта бе равностойна, с минимален брой шансове за гол и много борба във всяка част на терена. Резултатът от всичко това стана гол, отбелязан от Карим Бензема, който за пръв път влезе на терена след контузия - след размяна на подавания с Каземиро, френският нападател стреля във  вратата на Ян Облак в 88-ата минута на срещата.

След 25 мача Атлетико продължава да води Ла Лига с 59 точки, на три точки пред Барселона, с мач в запас. Отборът на Зинедин Зидан след 26 мача има 54 точки и е на трета позиция.