Реал Мадрид измъкна поне точка срещу Сосиедад (видео)

С гол в 89-ата минута испанският шампион Реал Мадрид се спаси от загуба при домакинството на Реал Сосиедад. Мачът завърши 1:1, като тимът на Зинедин Зидан пропусна добра възможност да скъси изоставането от върха и да постави водача "Атлетико" под напрежение преди дербито между двата отбора от Мадрид.

В герой за белите се превърна резервата Винисиус Жуниор, а пред това преднина за баските беше дал Кристиан Порту.

Реал диктуваше играта и през първата част пропиля редица отлични възможности. Асенсио нацели гредата, а Модрич на два пъти не успя да преодолее стража на Сосиедад. Същото стори и Кроос.

Реал Сосиедад откри резултата 10 минути след почивката, след като Порту с глава насочи топката неспасяемо във вратата на Куртоа.

Нещата изглеждаха почти безнадеждни за "белите", но в 89-ата минута домакините успяха да изравнят резултата. Лукас Васкес центрира отдясно, отбраната на баските бе "матирана" и Винисиус с удар от движение опъна мрежата зад Ремиро.

След равенството Реал Мадрид събра 53 точки и се намира на трета позиция - на пет от лидера Атлетико Мадрид. Сосиедад пък са пети с 42.