Атлетико с важна победа срещу Виляреал

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 при визитата си на Виляреал в среща от кръга на Ла Лига.

"Дюшекчиите" откриха резултата чрез автогол след 25 минути игра. След изпълнение от корнер топката бе центрирана в наказателното поле на "Жълтата подводница", където последен с нея игра Алфонсо Педраса, пращайки я в своята врата.

В 64-ата минута домакините обаче имаха основателни претенции за игра с ръка в наказателното поле на Атлетико, но съдията не даде дузпа.

Всичко приключи в 69-ата минута, когато играч на Виляреал опита да изчисти, но топката попадна у Жоао Феликс, който с прецизен удар, оформи крайното 2:0.

Атлетико е лидер в класирането с 58 точки на сметката си. Виляреал е на 7-ма позиция с 37 пункта.