Реал дръпна на Севиля преди реванша на Бернабеу (видео)

Т. Михайлов

Реал Мадрид победи с 1:0 Севиля на “Рамон Санчес Писхуан” в столицата на Андалусия и взе минимален аванс преди реванша в полуфинала за Купата на Краля на “Сантяго Бернабеу”. Карим Бензема отбеляза единствения гол в мач, а домакините претендираха за попадение след един удар на Фабиано, при който не стана ясно дали топката е преминала голлинията с цял обем.

Севиля започна по-силно срещата, но допусна гол в 17-ата минута. Карим Бензема вкара страхотно попадение като проби отдясно, финтира двама защитника и пусна топката покрай Андрес Палоп. Най-интересната ситуация обаче дойде в 45-ата минута. На ръба на засадата Луиш Фабиано остана очи в очи с Касияс, финтира го и стреля в долния ляв ъгъл. Раул Албиол я избута извън вратата, но не стана ясно дали кълбото е преминало голлинията.

Втората част можеше да донесе нови голове на Реал Мадрид. Диара пръв пропусна, а след това Йозил остана сам срещу Палоп, но също сбърка. В 80-ата минута Роналдо намери германеца на метри от голлинията, но многото бранители блокираха удара.

Севиля - Реал Мадрид 0:1

Карим Бензема 17'

Севиля: Палоп; Серхио Санчес (15 - Касерес), Алексис, Ескюде, Ф. Наваро; Зокора, Ромарик (51 - Ренато), Навас, Пероти; Кануте, Фабиано (75 - Негредо)

Реал Мадрид: Касийяс; Рамос, Албиол, Карвальо, Арбелоа; Чаби Алонсо, Кедира, Лас (56 - Марсело); Кристиано, Йозил (85 - Гранеро); Бензема (68 - Ди Мария)
Жълти картони: Фабиано, Зокора, Алексис, Наваро (С); Ласана, Арбелоа, Кедира, Кристиано (Р);

Съдия: Ундиано Майенко
Стадион: "Рамон Санчес Писхуан", Севиля (Андалусия)