Барса се провали срещу Кадис (видео)

Барселона записа нов разочароващ резултат и стигна само до 1:1 срещу Кадис у дома в Ла Лига, след като допусна изравняване минута преди края. Роналд Куман беше заложил на същите 11, които загубиха с 1:4 от ПСЖ през седмицата и те отново го подведоха.

В 31-вата минута Педри се опита да нахлуе е наказателното поле, минавайки между двама бранители на Кадис. Иса го препъна и Барселона получи дузпа. Меси прати Ледесма в противоположния ъгъл за 1:0.

Меси днес записа рекорден 506-и двубой в Ла Лига за Барса, с което подобри рекорда на Шави Ернандес и стана №1 в клубната история и по този показател.

До почивката два гола на Барса не бяха признати заради засади, а през втората част пропуските на каталунците ги лишиха от трите точки.

В 87-ата минута Клеман Лангле направи груба грешка. Французинът изрита крака на  Собрино, който го изпревари в наказателното поле - дузпа за гостите. Алекс Фернандес бе точен, с което донесе равенството на Кадис.

С това приключи серията от 7 поредни победи на "блаугранас" в шампионата.

В класирането Барселона остава на трето място, на 8 т. зад водача Атлетико Мадрид.