Късни голове носят важна победа на Валенсия (видео)

Валенсия постигна важна победа след домакински успех с 2:0 над Селта и се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите. На своя стадион "Местая" Валенсия доминираше през целия мач, но стигна до победата с два гола в добавеното време.

Ключов се оказа и червеният картон, който получи Рубен Бланко от сътава на гостите. Той бе факт след малко повече от час игра. Селта все пак бе близо до точката, но в добавеното продължение "прилепите" откраднаха победата.

В 94-ата минута Вайехо направи двоен пас с Канг-Ин Лий и реализира за 1:0. В осмата минута на добавеното време Гамейро излезе сам срещу вратаря и оформи крайния резултат.

Така Валенсия  се отдалечи на 6 точки от зоната на изпадащите. Тимът е на 12-та позиция с 27 пункта. С две точки повече е Селта.