Атлетико спечели само точка срещу Леванте (видео)

Леванте спечели точка при домакинството си на лидера в класирането Атлетико Мадрид. Двата тима завършиха наравно - 1:1 в отложен мач от втория кръг на Ла Лига. Това беше второ равенство за "дюшекчиите" в последните им три мача. Преднината на тима пред втория Реал Мадрид е 6 точки, но Атлетико все още има и мач по-малко.

Иначе Леванте дори поведоха в резултата. В 17-ата минута Хорхе де Фрутос напредна в половината на столичани и подаде на Барди, който с хубав удар откри резултата. В 37-ата минута Йоренте стреля силно, топката се отклони от глава на Робер Пиер и заблуди Айтор - 1:1. До почивката мадридчани можеха да стигнат и до пълен обрат, но Айтор се справи отлично след удари на Луис Суарес и Йоренте.

През втората част Атлетико бяха доста активни, като чак в края Саул успя да прати топката във вратата на съперника, но попадението не бе зачетено, заради засада. В крайна сметка Атлетико спечели само точка от този мач.