Реал би Валенсия за едно полувреме (видео)

Реал Мадрид се наложи над гостуващия Валенсия с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на Ла Лига. "Белия балет" реши всичко в своя полза още преди края на първото полувреме.

Карим Бензема даде аванс на столичани в резултата с гол още в 12-ата минута. Френският нападател бе точен с хубав техничен удар. Малко преди почивката Тони Кроос покачи на  2:0. В 42-ата минута Васкес подаде на заелия отлична позиция на границата на наказателното поле Тони Кроос и германският халф с много прецизен изстрел насочи топката в долния ляв ъгъл на стража на Валенсия. Малко преди гола обаче дойде и една неприятна новина за "белите". Даниел Карвахал отново получи контузия и бе сменен от Лукас Васкес. Последният обаче се отчете с асистенция малко по-късно.

След почивката също бе интересно, като след час игра Менди вкара трети гол, който обаче бе отменен заради засада, като това стана след намесата на ВАР. В крайна сметка резултатът остана непроменен.