Нова лека победа за Барса на Камп ноу

Т. Михайлов

Барселона записа пореден успех в Примера, надигравайки с 3:0 Расинг Сантандер в двубой от 20-ия кръг. Педро, Меси и Иниеста отбелязаха по едно попадение и увеличиха преднината на каталунците пред Реал Мадрид на 7 точки, като “белите” имат мач по-малко.

Мачът започна с бърз гол за Барса. Още във 2-ата минута Педро откри с гърди след пас на Меси, но остана съмнение за засада. Последваха нови положения пред Тоньо, който спаси с вещина страхотни удари на Вия, Меси и Пуйол.

В 31-ата минута обаче Давид Вия спечели дузпа за домакините, която бе реализирана от Меси. Преди почивката Расинг пропусна да намали, макар че имаше две изгодни положения.

В 56-ата минута Андрес Иниеста затвори мача с удар от около 15 метра. Въпреки усилията на момчетата на Гуардиола нов гол до края така и не падна, но и това бе достатъчно за да гарантира трите точки, с които Барса събра 55. Расинг е 14-ти с 20.