Севиля вкара по един гол във всяко полувреме на Ейбар (видео)

Севиля записа четвърта победа в последните си пет мача и общо 12-а в Примера, след като се наложи с 2:0 над Ейбар в 20-ия кръг. Лукас Окампос от дузпа откри резултата в 28-ата минута, а Хоан Хордан удвои в 55-ата.

Севилци започнаха по-активно от самото начало на мача, а резултатът беше открит в 28-ата минута от Лукас Окампос. Тогава аржентинецът беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена след преразглеждане със системата ВАР.

В 44-ата минута Ейбар бе много близо до изравнителното попадение, но удар на Кике Гарсия се отби от гредата.

Десетина минути след почивката Севиля удвои аванса си и до голяма степен реши мача в своя полза. Бившият футболист на Ейбар Жоан Жердон вкара за 2:0.

С тази победа Севиля има 39 точки от 20 мача, на 8 след Атлетико Мадрид. Ейбар е на 15-о място с 20 точки, само с 2 повече от първия под чертата на изпадащите отбор на Алавес.