Бетис натупа Барса с Меси, каталунците продължават

Т. Михайлов

Бетис записа победа с 3:1 над Барселона в среща-реванш от турнира за Купата на Краля, но успехът остава само за престиж, тъй като каталунците продължават към полуфиналите след 5:0 на “Камп ноу”. Двубоят започна прекрасно за домакините от Севиля, които поведоха с два бързи гола на Хорхе Молина, който бе точен във 2-ата и в 7-ата минути.

В 38-ата голямата звезда на Барселона Лионел Меси вкара гола на успокоението с удар между краката на стража Кастро. В самият край на първата част обаче Милито не изчисти добре с глава и Арсу се разписа ефектно за 3:1. В 52-ата минута Барса получи дузпа за игра с ръка на Исодоро, но Меси пропусна от бялата точка.

БЕТИС - БАРСЕЛОНА 3:1 (общ резултат 3:6)
1:0 Молина (2)
2:0 Молина (7)