Атлетико в свой стил победи Севиля (видео)

В Мадрид на стадион "Ванда Метрополитано" се проведе отложеният  мач от 1-ия кръг на испанското първенство между Атлетико и Севиля, в който домакините бяха по-силни - 2: 0.

Резултатът бе открит в 17-ата минута на срещата – Анхел Кореа вкара след пас на Кийрън Трипиър. След това попадение "дюшекчиите" преминаха към традиционната си тактика – хората на Диего Симеоне се окопаха пред своята врата и разчитаха само на контраатаки.

Всичко приключи в 76-ата минута, когато Йоренте се измъкна от свой опонент по фланга, проби, а след това подаде топката към Саул, който изпрати топката в долния ъгъл на вратата на андалусците.

Отбелязваме, че 28-годишният словенски вратар на Атлетико Ян Облак изигра 11-и мач без допуснати голове в настоящия сезон на испанското първенство.

Атлетико с 41 точки и още 2 мача в резерв заема 1-во място в класирането на испанското първенство, изпреварвайки най-близкия съперник в лицето на Реал Мадрид с 4 точки. Севиля е на 6-то място с 30 точки.