Реал връчи титлата на Барса след издънка в Алмерия (видео)

Т. Михайлов

Реал Мадрид стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Алмерия и направи фатална крачка по пътя към титлата в Примера. Кристиано Роналдо и компания нямаха шанс в последните минути на “Естадио де Медитеранео” и изостават на точка зад лидера Барселона, който приема по-късно Малага.

Първата част бе доста скучна като пред двете врати нямаше нито едно реално положение. Далеч по-интересни бяха минутите след почвиката. Още в 48-ата Анхел Ди Мария бе близо до гола, а в 57-ата Серхо Рамос изпусна сам срещу вратаря.  В 60-ата минута Алмерия нанесе своя удар. Пабло Пиати направи добър рейд, но се сблъска с бранител на границата на пеналта. Топката обаче продължи своя ход към Хосе Уйоа, който намери долния ляв ъгъл на Касияс за 1:0.

Реал Мадрид тръгна в масирани атаки след гола и в 77-ата минута Карим Бензема пусна добре към Гранеро, който със силен удар направи 1:1. В края Кристиано Роналдо имаше две отлични положения да донесе трите точки. В първият случай обаче португалецът стреля над вратата, а във втория удара му от фаул срещна напречната греда. След последния сигнал се стигна до бой между играчите на двата тима.