Два гола на Меси помогнаха на Барса за успеха срещу Билбао (видео)

Барселона се наложи с 3:2 при визитата си на Атлетик Билбао в отложен мач от 2-ия кръг на Ла Лига. Този благоприятен резултат изкачи каталунците в топ 3 на класирането. Хората на Роналд Куман вече имат 31 точки, докато Билбао остават на 9-то място с 21 пункта.

Ранен гол на Иняки Уилямс още в 3-ата минута даде аванс на баските, като заслугата бе на Раул Гарсия, който даде супер пас към голмайстора. Последва натиск на каталунците и логично Педри изравни ощв 13-ата минута, разписвайки се с глава.

В 38-ата Лионел Меси вкара второ попадение за Барса. След скоростна атака с по едно докосване Педри отклони топката с петичка на границата на наказателното поле, а Лео Меси вкара на полупразната врата за 2:1.

Аржентинецът беше точен още веднъж в 62-ата минута, след асистенция на Гризман и удар, който не остави шансове на Унай Симон. Освен това Меси на два пъти нацели греда. В самия край на мача Икер Муниаин успя да се разпише и да оформи крайния резултат.