Корнея изхвърли Атлетико от турнира за Купата

Корнея поднесе изненадата на 1/32-финалите за Купата на Краля. Скромният тим отстрани лидера в Ла Лига - Атлетико Мадрид, побеждавайки го с 1:0.

Трябва да се отбележи, че "дюшекчиите" играха половин час с човек по-малко. В 63-ата минута Рикард Санчес бе изгонен от игра след втори жълт картон и остави Атлети с човек по-малко.

Иначе единственото попадение падна рано в мача. Домакините, които играят в Сегунда дивисион "Б“, откриха резултата в 7-ата минута. Страхотното центриране на Агус Медина на близката греда, бе засечено във вратата на Сан Роман от Адриан Хименес. След това последваха няколко пропуска пред вратата на Корнея, като в крайна сметка Атлетико нямаха точен удар във вратата и така и не успя да стигне до изравнителен гол.