Барса с труден успех над Уеска (видео)

С гол на Френки де Йонг в 27-мата минута Барселона победи с минималното 1:0 Уеска в мач от 17-ия кръг на испанската Ла Лига. Каталунцуте създадоха доста положения и можеха да се поздравят с по-сериозен резултат.

При гола Лионел Меси пусна страхотен пас към Френки де Йонг, който бе изпуснат в наказателното поле на Уеска и отблизо вкара тооката във вратата на Алваро Фернандес.

Меси отрпави много хубав удар от фаул в 41-ата минута, но Алваро Фернандес направи страхотен плонж и успя да избие в корнер.

В 63-ата минута  се стигна до едно центриране от корнер, което предизвика объркване в защитата на Барса и Рафа Мир чукна топката с пета, но Марк-Андре тер Стеген беше на точното място, за да спаси. Малко след това Меси не успя да се разпише от добра позиция.

С тази победа Барселона излезе на пето място в класирането с 28 точки, а Уеска е последен с 12.