Реал Мадрид взе своето срещу Селта (видео)

Реал Мадрид се наложи над гостуващия Селта с 2:0 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. За "Белия балет" се разписаха Лукас Васкес и Марко Асенсио. С победата Реал скочи на върха с 36 точки, но и с 3 мача повече спрямо градския съперник Атлетико, който е с 37 точки в момента. Селта е на осмата позиция с 23 точки.

Реал поведе рано срещу гостите от "Балаидос". Още в петата минута Васкес се разписа, а асистенцията дойде от Асенсио. Само минута по-рано Селта можеше да поведе, но Начо изчисти топката от голлинията.

В 53-ата минута защитата на гостите се пропука след двойна груба грешка на Жейсон Мурийо. Първо, той подари топката при изнасянето, а след това се хвърли безуспешно на шпагат и оголи зоната си. Лукас Васкес подаде към Асенсио, който сам срещу вратаря не изпита затруднения и покачи на 2:0.

До края пред Санти Мина се откри добра възможност за гол, но в крайна сметка резултатът остана непроменен и Реал се поздрави със заслужен успех.