Барса с грешна стъпка срещу Ейбар като за финал на годината

Барселона стигна само до - 1:1 срещу гостуващия Ейбар в среща от 16-ия кръг на Ла Лига. Каталунците обаче бяха без голямата си звезда Лионел Меси. Той изпитва дискомфорт в глезена и не е готов за игра.

През първата бе интересно, като топката попадна веднъж в мрежата на гостите. В 25-ата минута Брайтуайт се разписа, но голът не бе зачетен заради засада. При тази ситуация се стигна до намесата на ВАР. Иначе Ейбар също имаха своите положения, но в крайна сметка резултатът на таблото през първата част бе - 0:0.

След почивката обаче стана още по-интересно. Кике Гарсия откри в 57-ата минута, наказвайки груба грешка на Араухо.

Десет минути по-късно Дембеле изравни, засичайки центриране на Жуниор. До края имаше още интересни положения, като при едно от тях в 86-ата Педри пропусна чудесен шанс, стреляйки над гредата от 12 метра.

Така Барселона не успя да завърши 2020-та година с победа.