Реал взе своето срещу Гранада

Реал Мадрид се наложи над гостуващия Гранада с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Ла Лига.

През първото полувреме интересните положения бяха доста малко. Малко преди почивката Родриго получи травма и бе заменен принудително, като тепърва ще става ясно колко сериозна е неговата травма. Иначе в герой за "Белия балет" се превърна Каземиро, който беше точен в 57-ата минута.  Асенсио центрира отляво и в Каземиро беше точен с глава от няколко метра.

Малко преди това Асенсио нацели греда. След гола обаче гостите погледнаха по-сериозно към вратата на Тибо Куртоа, но в крайна сметка така и не успяха да стигнат поне до частичен успех. В добавеното време на двубоя домакините обаче нанесоха своя втори решаващ удар, след като Карим Бензема бе точен и сложи точка на интригата.

Така с този си успех Реал отново застигнаха лидера Атлетико Мадрид. Двата столични тима имат по 32 точки на върха в класирането. След двете си поредни победи, днес Гранада инкасира поражение и остава с 21 пункта на 7-ма позиция.