Меси отпразнува Златната топка с хеттрик срещу Бетис

Т. Михайлов

Барселона победи с 5:0 Реал Бетис на “Камп ноу” в първи ¼-финал от турнира за Купата на Краля и напрактика си осигури участие в следващия етап на надпреварата. Лионел Меси отбеляза хеттрик, отпразнувайки по най-добрия начин връчената му в понеделник Златна топка.

Първото попадение падна чак в 44-ата минута, до която гостите от Севиля удържаха нулевото равенство, но пас на Иниеста намери Меси на добра позиция и с първото движение аржентинецът си осигури голова позиция, а с второто намери мрежата. В 62-ата Меси удвои след два опита, първият от които спасен от Кастро. Бенат подари една топка на Вия, който намери съотборника си.

В 73-ата минута нещата придобиха класическо измерение. Шави изведе Меси сам срещу Кастро и логично последва ново попадение. 3 минути по-късно Педро се разписа с голяма помощ от Дани Алвеш. В 83-ата Иниеста центрира добре и Кейта оформи крайното 5:0, обезсмисляйки напълно реванша.