Реал се справи с Ейбар и зае първото място

Реал Мадрид записа поредна победа в първенството - 3:1 над Ейбар и така успя да се изкачи на върха в класирането. "Кралете" се изравниха по точки с Атлетико Мадрид, но "дюшекчиите" имат два мача по-малко. Ейбар остава във втората половина на таблицата.

"Белия балет" излязоха напред в резултата още в 6-ата минута, когато Родриго копна към Бензема зад отбраната и острието вкара през плонжа на Марко Дмитрович - 1:0. Седем минути след това Бензема направи включване към наказателното поле на Ейбар. Близо до аутлинията, нападателят реши да върне назад за връхлитащия Лука Модрич, който без излишна подготовка записа срещу своето има доста красиво попадение.

Ейбар обаче създаде главоболия на съперника в 28-ата минута, когато Кике стана автор на най-красивото попадение в мача. Със страхотен фалцов шут зад наказателното поле той реализира за 1:2.

Реал се защитаваше добре през втората част и освен това направи пропуски чрез Родриго и резервата Марко Асенсио. Все пак в 92-ата минута стигна до своя момент. Лукас Васкес беше изведен зад защитата от Бензема и реализира с прецизен удар по земя от малък ъгъл, слагайки край на интригата.