Барса с трудна победа срещу Сосиедад (видео)

Барселона се наложи над гостуващия Реал Сосиедад с 2:1 в изтеглен мач от Ла Лига. Двата отбора изиграха интересен мач, като в крайна сметка каталунците се оказаха крайни победители.

Гостите играха добре, като дори откриха резултата след по-малко от половин час игра. След изпълнен корнер се стигна до разбъркване и не добро изчистване, а топката попадна у Порту, който центрира успоредно на вратата на Тер Стеген, а Вилиан Жозе успя да се разпише на празна врата.

Радостта на Сосиедад обаче бе кратка и 4 минути след това равенството бе факт. Лео Меси центрира към далечната греда, Гризман потърси подаване на дузпата за Педри, а в крайна сметка топката попадна у Жорди Алба, който я прати към далечния горен ъгъл - 1:1.

Малко по-късно Антоан Гризман нацели гредата. В 43-та минута хората на Роналд Куман направих обрат. Алба намери с центриране непокрития Френки Де Йонг, а нидерландецът отбеляза от около 10 метра. Реферите искаха помощ от ВАР, но в крайна сметка голът беше зачетен.

След почивката положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не стигна.