Хендерсън: Това бе наш мач

Полузащитникът на Ливърпул Джордан Хендерсън коментира равенството 1:1 с Брайтън в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

"Това бе наш мач. Според мен трябваше да спечелим. Видях повторение на момента с втората дузпа. Изглежда, че стоим тук всяка седмица и обсъждаме подобни инциденти. Не искам да си създавам проблеми, но според мен към този момент нямаше  нарушение на правилата. Очевидно съдиите знаят правилата по-добре от нас, но мисля, че момчетата бяха страхотни днес и заслужаваха трите  точки.

През първото полувреме имаше неща, които можехме да направим по-добре. През второто полувреме напълно коригирахме грешките си и поехме контрола над играта. Имахме няколко момента, които не изпълнихме. Като цяло трябва да гледаме положително към бъдещето и да извлечем максимална полза от този мач, защото резултатът не е нищо повече от инцидент. Изглежда, че две точки току-що ни се изплъзнаха от ръцете", заяви Хендерсън.

Играчите на Юрген Клоп събраха 21 точки и се изкачиха на първо място в класирането на английската Висша лига. "Чайките“ (10) - на 16 място.