Победа и първо място за Атлетико в Ла Лига

Атлетико Мадрид излезе на първо място във временното класиране на испанското първенство след победа с 4:0 срещу Кадис.  Столичани имат равен брой точки с Реал Сосиедад - по 17, но имат по-добра голова разлика.

Атлети поведе рано на "Уанда Метрополитано". Още в 8-ата минута стражът на гостите Ледесма излезе неразчетено, а Маркос Йоренте центрира перфектно за Жоао Феликс, който реализира с глава. Йоренте удвои в 22-ата минута, след като отне топката от бранител на Кадис в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл за 2:0.

Десет минути по-късно гол на Сау Нигес не бе зачетен поради засада. В 51-вата с гол се отчете Луис Суарес. Уругваецът бе изведен от Жоао Феликс зад гърба на противниковата отбрана и безпроблемно успя да преодолее Ледесма. Ситуацията бе преразгледана от ВАР и в крайна сметка голът бе зачетен – 3:0.

В последната минута Анхел Корея пусна към Жоао Феликс, който овладя топката на гърди и с безпощаден шут оформи крайното 4:0.