Признаха Моуриньо за най-добър футболен треньор за 2010 година

Международната федерация по футболна статистика (IFFHS) определи Жозе Моуриньо за треньор на годината - награда, която той получава за трети път в своята кариера, съобщава новината авторитетният сайт за футболни новини Goal.com. Сегашният наставник на Реал Мадрид успя да спечели с Интер Серия А, Купата на Италия и Шампионска лига и според сбора от точките, заслужено спечели наградата.

Според информацията, португалският специалист е събрал 294 точки, което с над 100 повече от втория в класацията Пеп Гуардиола. Трети е старши треньора на Байрен Мюнхен Луис ван Гаал. На четвърто място е наставника на Атлетико Мадрид Кике Санчес Флорес, а пети мениджъра на Челси Карло Анчелоти.

Моуриньо вече бе обявен два пъти за победител в класацията - през 2004 с Порто и през 2005 година, когато водеше Челси.

Жозе е и треньора с рекорд като домакин - 1 загуба за осем години.