Късен гол носи успеха на Билбао над Севиля

Атлетик Билбао надви Севиля с 2:1 след обрат в мач 8-ия кръг на испанската Ла Лига. Така "лъвовете“ от Бибао вече са на 10-та позиция с 9 точки, докато Севиля остана на 14-то място със 7 точки.

Гостите поведоха в резултата още в 9-та минута когато Лукас Окампос, който центрира ниско към точката на дузпата, където топката очакваше Юсеф Ен-Несири. Нападателят стреля, след което топката рикошира и се озова в десния ъгъл на вратата за 1:0.

Атлетик обаче натисна и в 76-ата минута успя да изравни. След изпълнение на корнер Микел Весга продължи с глава топката към втората греда, където оставеният сам Икер Муниаин отбилзо отбеляза за 1:1.

Всичко в мача се реши четири минути преди края на редовното време, когато Ойхан Сансет засече подаване на Уилямс и с добър завършек прати топката в мрежата на Боно.