Реал с очаквана победа над Уеска

Реал Мадрид не се затрудни при домакинството на Уеска и го победи с резултат 4:1 в първия двубой от съботната програма на 8-ия кръг в испанската Ла Лига. Еден Азар, който се завърна в игра, откри резултата в 40-ата. От сериозна дистанция той стреля с левия крак и не остави никакъв шанс за Фернандес.

В 45-ата Бензема получи топката от Лукас Васкес в близост до вратата и удвои преднината на домакините. В 55-ата минута Бензема беше намерен отляво в наказателното поле и опита центриране, което бе блокирано. Топката обаче се върна във французина, който този път успя да намери с чудесен пас на далечната греда Феде Валверде, а уругваецът с отличен удар по диагонала отбеляза трето попадение за своя тим.

В 75-ата минута Дави Ферейро достигна до перфектно до сантиметър подаване в наказателното поле и изстреля топката в десния ъгъл на вратата. В самия край на мача Бензема вкара 4-ти гол за "Белия балет" и по този начин оформи крайния резултат.