Куртоа: Загубата ще ни събуди

Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртуа даде оценка за играта на отбора си в мача с  Кадис от шестия кръг на Примера дивисион (0: 1).

"Треньорът направи четири смени на полувремето, а през второто полувреме играхме по-добре, но не успяхме да вкараме гол. Кадис са много организиран отбор, който знае как да се защитава добре.

Трудно е да се намери обяснение за това поражение, трябва да говорим помежду си. Това е опит да се намери оправдание, но заради мачовете на националните отбори тренирахме с пълна сила едва вчера. Не допуснахме гол в три мача, но когато играта се провали, това се отразява както на защитата, така и на атаката.

Неуспехът ще ни помогне да се събудим, да се върнем на работа и да осъзнаем какво сме сгрешили. Трябва да се побеждава у дома, но не е нужно да драматизирате. Сега трябва да победим Шахтьор в Шампионска лига, за да се чувстваме уверени преди мача на "Камп Ноу", заяви Куртоа.