Барса също стъпи накриво в този кръг на Ла Лига

Барселона не се възползва от грешката на Реал Мадрид. Каталунците също инкасираха поражение в този 6-ти кръг на Ла Лига.

След опознавателно начало в 20-ата минута Лионел Меси получи топката пред наказателното поле и шутира, но тя се удари в близката греда. Девет минути след това Меси центрира от статично положение, Клеман Лангле протегна крак и насочи до гредата, но вратарят Сория плонжира и улови. Малко по-късно Гризман получи чудесна топка сам срещу вратаря, но шутира над гредата. В 40-ата минута Ален Ниом удари с лакът в лицето Лео Меси, но не получи картон.

Десет минути след началото на втората част домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Френки де Йонг фаулира Джене. Нидерландецът атакува своя съперник, не спря на време и съдията отсъди наказателен удар. С неговото изпълнение се зае Хайме Мата, който откри – 1:0.

В добавеното време на мача Джене за малко не си отбеляза автогол, като заби топката в гредата на своята врата.