Меси игра за Барселона в контрола срещу Химнастик

Голямата звезда на Барселона Лионел Меси се завърна на терена и взе участие в контролата срещу Химнастик Тарагона, играна на стадион "Йохан Кройф" в каталунската столица. Меси, който опита да напусне тима и до скоро не бе ясно неговото бъдеще - днес бе на терена от първата минута, а Барса се наложи с 3:1, като две от попаденията паднаха от дузпи, които не бяха изпълнени от аржентинския маестро, както обикновено се случва.

Усман Дембеле откри резултата още в петата минута, след като се възползва от бъркотия в отбраната на съперника. В 17-ата минута Жерар Пике спечели дузпа, която Меси остави на Антоан Гризман и французинът не сбърка. След почивката Семедо спечели втора дузпа за каталунците, която беше реализирана от Филипе Коутиньо.