Атлетико и Валенсия с победи в Ла Лига

Премина и предпоследния 37-и кръг от испанската Ла Лига. Съдбата отреди имено в него Реал Мадрид да бъде обявен официално за новия шампион на страната, след като "белите" си свършиха работата и се наложиха с 2:1 над Виляреал

В друг интересен мач Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 при визитата си на Хетафе. И двете попадения за "дюшекчиите" паднаха след почивката. Маркос Йоренте (54') откри резултата, а Томас (80') сложи точка на спора с още един гол. Хетафе завърши мача с човек по-малко, след като Ниом бе изгонен в добавеното време на срещата.

С тази победа Атлетико Мадрид е трети с 69 точки, а Хетафе се смъкна до седмата позиция с 54 точки.

Реал Сосиедад и Севиля завършиха 0:0 в друг ключов мач, който разпределя местата в зона Европа. Севиля е четвърти с 67 точки, а Реал Сосиедад е шести с 55 точки.

В последния си домакински мач за този сезон Валенсия победи Еспаньол с минималното 1:0. Кевин Гамейро бе точен в 17-ата минута, като това се оказа единствения гол в този мач.