Реал Мадрид е близо до титлата

Реал Мадрид победи Гранада с 2:1 като гост в мач от 36-тия кръг на Примера Дивисион. "Белия балет" стигна до два ранни гола в мача, които се оказаха достатъчни за успеха и увеличаването на преднината пред Барселона в подреждането на четири точки.

След само десет минути игра Реал Мадрид откри резултата. Вляво Ферланд Менди напредна към наказателното поле и отправи силен изстрел от много малък удар. Шутът бе прекалено силен, за да може вратарят Силва да реагира и гостите поведоха - 0:1.

"Лос меренгес" не се бавиха с втория гол и той стана факт в 16-ата минута. Тогава защитниците в червено-бяло отново само изгледаха как гостите си подават. Този път Бензема отправи завършващия изстрел - 2:0.

Гранада обаче се вдигна след почивката и намали на 1:2 с гол на Дарвин Мачис. До края домакините играха смело, но защитата на Реал удържа и отборът събра 83 т. два кръга преди края.

"Белия балет" ще стане шампион още идния уикенд, ако победи Виляреал у дома.