Атлетико спечели само точка срещу Селта

Селта и Атлетико Мадрид завършиха наравно 1:1 в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Алваро Мората изведе гостите напред в резултата, а в началото на второто полувреме Франсиско Белтран изравни.

Мачът започна повече от добре за Атлетико, който откри резултата с гол от съблекалнята. Анхел Кореа подаде пас като по конец на Алваро Мората, за когото остана лесната задача да чукне топката в празната врата.  В 49-ата минута Селта възстанови равенството. Центрирането беше на Мендес, а Фран Белтран нанесе доста нескопосен удар, след който обаче топката описа странна парабола и стана неспасяема за Облак - 1:1.

В края на срещата играчите на домакините имаха претенции за игра с ръка на противника, но въпреки множеството им молби реферът Хосе Санчес и преглед с ВАР подмина ситуацията.

Така Селта се изкачи до 15-ото място в класирането и вече диша малко по-спокойно, а Атлетико Мадрид остава на 10 точки от втория Барселона