Жълтата подводница с важна победа срещу Валенсия

Виляреал продължава борбата си за участие в Шампионска лига, след като победи Валенсия с 2:0 у дома и доближи четвъртия в класирането Севиля на само 3 точки. Попаденията за "Жълтата подводница" реализираха Пако Алкасер и Жерар Морено.

В 14-ата минута Жерард Морено центрира на втора греда, където Алкасер отбеляза от въздуха с крак, стреляйки до гредата - 1:0. Малко по-късно Морено нацели гредата. В заключителните секунди на първото полувреме Виляреал отбеляза втори гол чрез Жерар Морено. Той се възползва от страхотно подаване на Санти Касорла.

След почивката Дани Парехо нямаше късмет да се разпише и да върне интригата в мача. В крайна сметка "прилепите" инкасираха загубата.

С успеха “жълтите" продължиха борбата за топ 4. Те изостават на три точки от четвъртия Севиля. Хората на Алберт Селадес пък остават извън местата за евроучастие.