Реал Мадрид с пестелива победа срещу Майорка

Реал Мадрид победи с 2:0 Майорка и отново измести Барселона от първото място в Ла Лига. "Кралският клуб“ вкара по едно попадение през двете полувремена.

В седмата минута Карим Бензема пропиля огромен шанс. Французинът получи топката около точката на дузпата и мигновено стреля към десния ъгъл, но твърде слабо и стражът улови. Майорка пропусна златна възможност в 11-ата минута, но ударът на Идрису Баба бе отразен от Тибу Куртоа.

Реал Мадрид поведе в резултата в 19-ата минута, когато Лука Модрич изведе Винисиус сам срещу Рейна, а отблизо бразилецът не пропусна да вкара.

В 56-ата минута се стигна до добра възможност, след като беше отсъден пряк свободен удар фронтално пред вратата. С изпълнението се нагърби капитанът Серхио Рамос, който прати топката безкомпромисно в мрежата с осмия си гол за сезона. До края имаше малко голови положения.

С този успех "лос бланкос“ събират 68 точки, колкото има и втория Барселона, но заради по-добрите си показатели в директните срещу между двата състава, възпитаниците на Зинедин Зидан окупират върха на таблицата. Майорка от своя страна остава в зоната на изпадащите с 26 пункта на 18 място.