Барса с трудна победа и първо място в Ла Лига

Барселона временно отново пое водачеството в Ла Лига. Това стана факт след домакинска победа с 1:0 над Атлетик Билбао в среща от 31-ия кръг на испанския шампионат.

Успехът не дойде лесно, а Иван Ракитич се превърна в герой с попадение в 71-ата минута. След продължително разбъркване в наказателното поле на Атлетик Билбао топката достигна до Лионел Меси. Той опита да пробие, но се получи рикошет в крака на бранител на гостите, а топката бе поета от Иван Ракитич, който откри резултата - 1:0.

В 84-ата минута гостите пропуснаха идеална възможност, след като Тер Щеген излезе неразчетено и Раул Гарсия не очакваше топката пред празната врата. Минута преди края на редовните 90 Ансу Фати изведе Меси и аржентинецът шутира опасно, но топката премина покрай вратата.

Каталунците временно водят с три точки пред Реал Мадрид, който все още не е играл мача си от този кръг.