Реал проспа едно полувреме, но победи Валенсия

Реал Мадрид разгроми у дома Валенсия с класиката 3:0 в мача им от 29-ия кръг на испанската Ла Лига и отново е на 2 точки зад лидера Барселона.

Футболистите на Зинедин Зидан имаха инициативата, но през първата част не успях да преодолеят противниковата отбрана и вратаря Силесен, за да реализират гол. Гостите имаха страхотен шанс в 14-ата минута, когато при контраатака Родриго Морено бе изведен зад защитата и прати топката в гредата. Седем минути по-късно "прилепите" стигнаха и до гол, който обаче не бе зачетен след намесата на ВАР.

Карим Бензема успя да вкара първото попадение за "кралете" в 61-ата минута. Асенсио от своя страна удвои с гол в 74-ата минута, преди Бензема да оформи крайния резултат в 87-ата минута с второто си попадение в срещата. Две минути по-късно гостите останаха в намален състав. Канг-Ин Лий действа твърде агресивно и изрита няколко пъти в гръб Серхио Рамос, за което получи директен червен картон. До края обаче до нов гол не се стигна.