Автогол в края провали плановете на Севиля за три точки

Леванте Леванте и Севиля не излъчиха победител в срещата помежду си от 29-ия кръг на Ла Лига. Мачът завърши при резултат 1:1, но гостите повече ще съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки.

В 15-ата минута изстрел на Мунир Ел Хадади от фаул се отби от напречната греда и попречи на "андалусийците" да отблежат.

Секунди след началото на второто полувреме Лук де Йонг откри след подаване на Мунир. Попадението бе разгледан с ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка голът бе зачетен и така Севиля поведе.

След това в 54-ата минута втори гол на гостите, дело на Диего Карлош, не бе зачетен заради нарушение в атака. В 56-ата минута пък изстрел от воле на Мунир бе спасен от вратаря.

Андалусци изпуснаха победата в 88-ата минута. Тогава Мирамон проби отдясно и центрира в наказателното поле. Вацлик не успя да изчисти добре топката и я прати в крака на Жоао Карлос, а след това кълбото се озова в мрежата на Севиля.

Севиля събра 51 точки и заема трето място във временното класиране. Леванте е 12-и с 35 пункта.